გაკვეთილის თემა
|
წიგნი ჩემი მეგობარია!
|
სწავლების საფეხური
|
VIII - კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
4 მოსწავლე
|
დრო/ხანგრძლივობა
|
45 წუთი
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
ეს გაკვეთილი
იმითაა აქტუალური, რომ დაეხმარება მოსწავლეებს ცოდნის გამოყენებაში.
|
გაკვეთილის მიზნები
და შედეგები
|
მოსწავლეს შეუძლია კითხვის სტრატეგიების გამოყენება.
|
კავშირი საგნებთან
|
კავშირი სომხურ
და ინგლისურ ენებთან.
|
წინარე ცოდნა
|
მოსწავლემ წინასწარ
უნდა იცოდეს,თუ წიგნი როგორ მნიშვნელოვანი და საჭიროა სასწავლო პროცესში
|
სასწავლო მასალა
და ტექნიკური რესურსები
|
წიგნები,მოსასმენი
ტექსტები,ტექსტები.
|
გაკვეთილის მსვლელობა
და სასკოლო მენეჯმენტი
|
მისალმება -
1 წუთი
გაკვეთილს დავიწყებ
წინანდელი მასალის გამოკითხვით. – 10 წუთი
შემდეგ დაფაზე
გავაკრავ სხვადასხვა სახის წიგნების სურათები.
აქტივობა 1. სურათებზე
მუშაობა - 8 წუთი
აქტივობა 2. სხვადასხვა
სახის მხატვრული და არამხატვრული ტექსტის მოსმენა - გაგება, გააზრება, ინტერაქცია
ტექსტის წაკითხვისას. 15 წუთი
აქტივობა 3. კითხვის
დასმა - 4 წუთი
აქტივობა 4. პასუხის
მოსმენა - 4 წუთი
აქტივობა 5. საშინაო
დავალება- 2 წუთი
აქტივობა 6. შეფასება
- 1 წუთი
|
ე.ს.გ. მისაღწევი
შედეგები
|
ქ.მ.VI.5. მოსწავლეს შეუძლია შინაარსის
გასაგებად სათანადო სტრატეგიების ქ.მ.VI.10. მოსწავლეს
შეუძლია მცირე
ზომის ქ. მ. VI. 25. მოსწავლეს
შეუძლია ლაპარაკის სტრატეგიების გამოყენება.
ქ.მ.VI.17
მოსწავლეს
შეუძლია
თხრობითი
ხასიათის
ტექსტების
(მოგონება,
ამბავი,
დღიური)
წერა.
ადაპტირებული
თხრობითი ხასიათის
სხვადასხვა ტიპის
ტექსტის (მოთხრობა,
ლიტერატურული
ზღაპარი, ლეგენდა)
წაკითხვა და გაგება
გამოყენება.
|
შეფასების საგანი
და პროცედურები
|
მოსწავლეებს
ვაფასებ შეფასების რუბრიკის მიხედვით( D
(დაბალი),C (
საშუალო ), B ( კარგი
) ან A ( საუკეთესო
)).
|
Tuesday, 21 June 2016
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment